Hodina kódu - 1. stupeň

Žáci prvního ročníku si na internetových stránkách vyzkoušeli kódování pomocí bloků a šipek, které určují směr k danému cíli

Také si zopakovali hru s robotickou myší a podle šipek vytvořili obrázek. Práce na interaktivní tabuli se jim moc líbila a podařilo se jim získat spoustu kódů.

Mgr. Martina Trmalová
Mgr. Anežka Kuchaříková

Také žáci 2. ročníku se zapojili do Hodiny kódu. Seznámili se s programováním a základy informatiky. Rozvíjeli tak svoji logiku i tvořivost. Tato hodina byla pro mnohé žáky zábavná, přinesla jim nová poznání.

Mgr. Ivana Hrdličková
Mgr. Růžena Mikuličová

Než se třeťáci vydali do počítačové učebny na Hodinu kódu, některé vybrané aktivity programování si nejprve společně vyzkoušeli ve třídě. V Hodině kódu si pak děti vybraly aktivity, které je nejvíc bavily - Dance Party 2019, Hodina kódu s Minecraftem, Hvězdné války: Vybuduj pomocí kódu galaxii, BoatRace, Vytvoř hru Flappy, Umělec nebo Kód s Annou a Elsou.

Nela, Viktorie a Natálie získaly za splnění všech úkolů ve zvolené aktivitě certifikát.
Daniel: Moc se mi to líbilo, tak to zkuste a uvidíte, že vás to zabaví.
Tereza: Mě nejvíc bavila hra Dance Party. Chci poděkovat, že jsme se mohli zúčastnit.
Kateřina: Já jsem si kódování vyzkoušela i doma. Bavila mě hra Doba ledová.

Josef Durajka
Mgr. Veronika Matoušková

Čtvrťáci v letošním roce navázali na znalosti a dovednosti získané v loňském roce a kódování jim šlo o poznání lépe. Zábavnou formou v kurzu Dance party již zkušeně a bez problémů zadávali kódy, kterými roztančily tanečníky v kódovacím programu. Hodina tak pro ně díky tomu a díky známým melodiím populární hudby byla velice zábavnou a zajímavou.

Mgr. Vlasta Harenčáková
Mgr. Vladislava Sedlářová

Páťáci se při hodině kódu proměnili v kosmonauty a programovacím jazykem ovládali svoji raketu. Manévrováním i střelbou překonávali asteroidy a lovili ve vesmíru drahokamy. Takto žáci splnili svou Robomisi a prošli základním výcvikem.

Mgr. Michael Bartas
Mgr. Martin Přehnal