Základní škola a mateřská škola Tasovice
Základní škola a mateřská škola Tasovice - BAREVNÁ ŠKOLA

Čtvrťáci ve vědeckém parku VIDA

V pondělí 26. listopadu navštívili žáci 4. ročníku zábavní vědecký park VIDA v Brně. Expozice obsahovala 170 hravých exponátů, díky kterým mohli žáci objevovat, jak funguje svět kolem nás. Expozice byla rozdělena do 5. sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a Dětské science centrum

V sekci Planeta mohli žáci rozpoutat tornádo, ustát zemětřesení, pochopit, co způsobuje povodeň a vyzkoušet si moderování počasí před kamerou i se čtecím zařízením. V sekci Civilizace odpálili vodíkovou raketu a v hlukové místnosti zkusili překřičet tryskáč. V sekci Člověk si změřili, jak vysoko vyskočí a v obřím srdci se zaposlouchali do vlastního tepu. Sekce Mikrosvět nabídla prozkoumat svět pod mikroskopem. V Dětském centru science na děti čekalo dopravní hřiště, obří piano a poznávání vlastních smyslů.

Postřehy dětí:
Jednoduše skvělé. kdy pojedeme znovu? Perfektní a nejlepší atrakce, nemůžem tu zůstat na furt? Bombastický, úžasný, prostě skvělý. Co k tomu zbývá dodat? Že již teď se všichni těšíme na další návštěvu.

Mgr. Dana Vališová

Datum vložení: 26. 11. 2018 23:15