Zeměpisná olympiáda

Několik žáků druhého stupně se v posledním lednovém týdnu zúčastnilo školního kola zeměpisné olympiády. Soutěž byla rozdělena do několika úkolových skupin, žáci si vyzkoušeli práci s atlasem, ukázali své geografické znalosti a na závěr se poprali s praktickou částí.

V kategorii A (žáci 6. tříd) se na nejlepších místech umístili Marek Svoboda, Magdaléna Hrdinová, Aneta Bulínová a Josef Varaja. Do okresního kola postupuje Marek, který také získal nejvyšší počet bodů ze všech zúčastněných v této soutěži.

Kategorii B (žáci 7. tříd) nejlépe zvládli Richard Kolmý, Vít Němec a Antonín Plechatý, do okresního kola postoupil Ríša Kolmý.

V kategorii C pro 8. a 9. ročníky došlo k malému dramatu, kdy na prvním místě se po prvním kole ocitli celkem 3 žáci, a proto soutěž pokračovala do dalšího kola, kde se rozhodlo o vítězi mezi Janem Bulínem, Radovanem Viktorínem a Petrem Jelénkem. Do okresního kola nakonec postoupil Honza.

Všem postupujícím budeme 20. února držet palce.

Tři žáci druhého stupně se ve středu 20. února zúčastnili okresního kola zeměpisné olympiády ve Znojmě. Všichni se museli porvat s konkurencí škol z celého okresu Znojmo, včetně gymnázií.

V kategorii A nás reprezentoval Marek Svoboda, kterému se podařilo získat 6. místo z 15. Ríša Kolmý naši školu zastupoval v kategorii B a umístil se na 8. místě.

Ten největší trhák se však udál v kategorii C, v níž nás reprezentoval Honza Bulín z 9. A. Honzovi se podařilo překonat všechny nástrahy zeměpisné olympiády, a i přes konkurenci 15 dalších soutěžících vybojoval nádherné 1. místo a díky svému výkonu postupuje do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce.

Ve středu 20. března se v Brně uskutečnilo krajské kolo 21. ročníku zeměpisné olympiády, ve kterém naši školu reprezentoval Honza Bulín. Konkurence byla obrovská, jelikož do krajského kola postupovali pouze ti nejlepší ze všech okresů Jihomoravského kraje.

Po dlouhém dni plném geografických úkolů jak teoretických, tak praktických se podařil Honzovi obrovský úspěch. Do celostátního kola se mu postoupit nepovedlo, avšak umístil se na úžasném 4. místě se ztrátou pouze několika mála bodů. Ba co víc, pokořili ho pouze žáci z gymnázií, a proto získal pomyslné první místo mezi základními školami našeho kraje.

Honzovi moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v geografii.

Mgr. Jakub Matuszczyk

Datum vložení: 4. 2. 2019 0:21