Základní škola a mateřská škola Tasovice - BAREVNÁ ŠKOLA

Dračí lodě

23. - 25. 9. 2021

Festival dračích lodí ve Znojmě 23. 9. – 25. 9. 2021

I přes přísnější koronavirová opatření se i v letošním roce konal Festival dračích lodí ve Znojmě. Proběhl během tří dnů – od čtvrtka 23. září do soboty 25. září.

Ve čtvrtek byl určen dětem mateřských škol a žákům 1. stupně základních škol. Zapojila se i naše škola, zážitkovou jízdu absolvovali žáci třídy 5. A. Přestoževětšina páťáků držela pádlo v ruce poprvé v životě, jízda na dračí lodi se jim moc líbila a rádi by ji zopakovali i příští rok.

Další den, tedy v pátek, se vybraní žáci 9. a 8. ročníku ZŠ Tasovice zúčastnili závodu školních posádek pro 2. stupeň. Soupeřili s dalšími čtrnácti posádkami znojemských i mimoznojemských škol. Naši závodníci ukázalibojovnost i odhodlání utkat se s těžkými soupeři a nakonec si vybojovali krásné 5. místo. Naši školu reprezentovali: David Provazník (8. B), z 9. A: Aneta Bulínová, Marek Svoboda, Viktor Knotek, Jana Dejlová, Marek Kasal, Martin Vasmanský, Martin Čeman, Matěj Vomočil, Tomáš Korger, Dominik Pink, z 9. B: Radek Štipčák, Marek Štipčák, Lukáš Jungr, Ondřej Hobza, Tadeáš Fafílek, Pavel Roth, Jan Konečný, Veronika Heimelová, Veronika Miléřová, David Matula.

Ovšem největším překvapením byl výsledek sobotního závodu dospělých posádek. Naše posádka, která reprezentovala obec Tasovice, byla věkově nejmladší. Složení tasovické posádky bylo různorodé – od žáků 8. a 9. třídy, přes absolventy školy, učitele, přátele školy, až po zastupitele obce včetně pana starosty. Každá posádka si vybrala zemi, za kterou pojede a k tomu si zvolila příslušné kostýmy. Tasovice jely za stát Tahiti. Tahiťané při závodech ukázali soupeřům své kvality, chuť soutěžit, ale také sportovního ducha i srdce. To vše dovedlo posádku do vítězného cíle. Obec Tasovice tedy získala v závodech na trati 160 metrů 1. místo a porazila i trénované, sportovní posádky, kterým, jak řekl organizátor, „vypálila“ rybník. Na trati 50 metrů-sprint jsme si vybojovali krásné 4. místo. Další první místo získaly Tasovice za nejlepší kostým. Dostali jsme nádherné poháry, které jsme vystavili v prostorách školy.

Poděkování patří všem závodníkům, ale také organizátorům, kteří akci skvěle připravili.

Datum vložení: 28. 9. 2021 22:08
Datum poslední aktualizace: 8. 11. 2021 14:53
Autor: Správce Webu