Projekt V.

2. 6. 2023

V pátek 2. 6. 2023 se již od rána ze všech tříd ozýval šum, zpěv nebo hudba, byly slyšet hlasy. Zcela netradiční začátek výuky byl signálem, že se žáci celé školy všichni společně sejdou u závěrečné části celoškolního projektu Jsme různí, ale přece stejní.

Celý školní rok jsme postupně poznávali různé země celého světa, zajímali se, jak tam lidé slaví důležité svátky, co patří v těchto zemích mezi tradice a zvyky, inspirovali nás slavní lidé
ze všech kontinentů. Díky školní jídelně jsme ochutnali i některá originální jídla z Ameriky nebo Afriky či Austrálie.

A po cestě kolem světa jsme se vrátili zpět do Tasovic, protože i my se máme čím pochlubit.
Kromě toho, že chodíme do školy a učíme se, každý rozvíjíme další své schopnosti a zájmy.

Prvňáčci všechny přesvědčili, že rádi zpívají, tančí a cvičí. Za písničku o Grónsku a Eskymácích si zaslouží jedničku!

Druhé třídy všem krásně zatancovaly a výborně zvládly ukazovací písničku Máma mi dala korunu.

Třetí třídy mezi sebou skrývají fotbalisty, florbalisty, hasiče, cyklisty i tanečnice a rybáře. Třeťáci navíc ostatním zatančili tance našich babiček, například Zlatou bránu.

Třída 4. A o sobě tvrdí, že jsou každý trochu jiný, dohromady jsou však prima parta. Ve vystoupení se děti inspirovaly Japonskem: zatančily tanec s vějíři a bojovaly v taekwondu. Hudba a zpěv, tělocvik a počítače charakterizují 4. B. A tak čtvrťáci ostatním s chutí zazpívali
s cimbálem, který již celý rok slýcháme z jejich třídy.

Veselou holandskou písničku si pro ostatní zvolili žáci 5. A. Nizozemština náleží mezi germánské jazyky, proto se některá slova angličtinářům i němčinářům mohla zdát povědomá, pro jistotu však měli páťáci připravené vtipné titulky. My jsme žáci 5. B, do školy vždy spěcháme! tvrdili žáci další třídy, s úsměvem pak přidali, že se učení snaží zvládnout a po prázdninách budou již šesťáci. A přidali milý klokaní tanec, který souvisel s jejich projektovou zemí – Austrálií.

Hluční a početní žáci z 6. A se vydali na výlet (nejlépe do USA), kde se kromě poznávání zajímavostí nejvíce zajímali o jídlo v McDonald's. Všichni jsme se zasmáli a zatleskali i jejich tanečku. S humorem přišli šesťáci ze 6. B, protože i když učení není vždy jednoduché, rádi se smějí a tvrdí, že s úsměvem jde všechno líp. Školní perličky a vtipy pobavily i všechny ostatní.

Žáci za 7. A ve svém vystoupení vsadili na mix z písniček a pantomimu – tak ostatním předvedli, že mají rádi sport (fotbal, florbal i rybolov), hudbu (kytary a flétny), tanec a počítače i mobily. Sedmáci ze 7. B posluchače překvapili básní, která je velmi dobře vystihovala: My jsme žáci 7. B, držíme vždy při sobě, máme někdy neshody, ale vše dáme do pohody. Učivo ne vždy zvládáme, školní rok však nepřežíváme a učit se musíme! Na léto se těšíme!

V tančící brigádníky se proměnili všichni ze třídy 8. A. Kromě toho, že rádi tancují a zpívají by se rádi podívali do Egypta, kde by se nebáli ani práce popelářů! Všechny možné vlastnosti bychom našli i v 8. B, do které náleží baviči, chytré hlavičky, knihomolové, zamlklí i baviči. Vědí však, že víc hlav víc ví a dohromady umí moc: tančí, sportují (posilování, box, fotbal, hra s hakysákem, paintball), rybaří, povídají si i pomáhají!

9. A dává důraz na přátelství a mezilidské vztahy, které jsou velice důležité pro celý svět, ale
také pro každého člověka – tedy i pro ně. Žáci z 9. B o sobě tvrdí, že se někdy neshodnou, ale zároveň je spojují maličkosti, dokonce někdy i velké koníčky. Milují hudbu, knihy, počítače, sport a motorky!

Při společném setkání žáků celé školy bylo poznat, že všechny nás baví zpěv a tanec, sportujeme a společně trávíme čas. Jsme přece různí, ale přece stejní!

Datum vložení: 4. 6. 2023 17:36
Datum poslední aktualizace: 4. 6. 2023 18:21