Olympiáda pro radost
27. 5. 2025
V úterý 27. 5. se na ZŠ Pražská ve Znojmě konala Olympiáda pro radost. Z naší školy se jí
zúčastnilo čtyřčlenné družstvo ve složení: Matyáš Dovičenko (3. A), Helena Šeinerová (3. A),
Natálie Antošová (3. B) a Roman Bukáček (3. B).
Žáci museli postupně projít celkem 14 stanovišť a splnit nejrůznější úkoly, které na ně u nich čekaly. Společně zvládli vyřešit příklady z matematiky i úlohy z češtiny, poznat dopravní značky a správně určit povinnou výbavu kola, předvést základy první pomoci, ukázat jednoduché prvky sebeobrany, uhasit hořící domeček a poradit si s chemickými pokusy i přírodovědným bádáním a mnohými dalšími sportovními i nesportovními aktivitami.
Všichni žáci si společné dopoledne užili a určitě všechny potěšilo i závěrečné vyhlášení
výsledků a předání odměn za zvládnutí všech úkolů.
Bc. Martina Švejcarová


